Znajomi na FACEBOOKU

PPHU GARDEN SERWIS
ul. Powstańców 36 G
05-091 Ząbki

tel. 226785265
tel. 601 767726,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Serdecznie Zapraszamy

Szanowni Państwo,
jesteśmy również autoryzowanym partnerem (APO) niemieckiej firmy OASE i chcielibyśmy przedstawić Państwu ofertę naszego partnera.
Przez dziesiątki lat firma OASE promuje kreatywne projekty użycia wody. Fascynujące efekty wodne w prywatnych ogrodach i ogromne instalacje w sektorze publicznym wskazują na szeroki wachlarz zastosowań produktów tej firmy. Założona w 1948 roku jako warsztat maszyn rolniczych firma OASE rozwinęła się do rozmiarów światowego gracza o szerokim uznaniu dla nowatorstwa i jakości.

 

OFERTA OASE

Water Entertainment (Wodna Rozrywka)

 

Program ten, to strumienie wody stanowiące przepiękną ozdobę naszego ogrodu. Wodotryski firmy Oase są bardzo proste do zainstalowania. Wyposażone we wszelkie niezbędne komponenty w jednej chwili mogą zmienić nasz ogród w scenę widowiskową.

 

W ofercie Water Entertainment znajdują się aż cztery różne produkty.

 • Water Quintet CreativeDysponując tą indywidualnie komponowaną fontanną, można puścić wodze fantazji. Pięć osobnych pomp można ustawić lub zawiesić w rożnych konfiguracjach. Są one osobno regulowane
  i oświetlone. Zarówno wysokość fontanny, jak
  i prędkość przepływu wody ustawiana jest za pomocą pilota zdalnego sterowania.
 • Water Quintet/Trio - Te fontanny, wyposażone w trzy do pięciu indywidualnie ustawianych dysz, spełnią najwyższe wymagania. Zakres regulacji wysokości fontanny wynosi od 30 do 140 cm, a prędkość przepływu jest regulowana pilotem zdalnego sterowania przez przełączanie zaprogramowanych ustawień. Natężenie światła wysokojakościowych pierścieni LED zmienia się zależnie od wysokości fontanny.
 • Water Jet LightingTryskające strumienie wody prezentowane według wprowadzonego programu mienią się najróżniejszymi kolorami. Zasięg strumienia wody może się zmieniać, program przypadkowego wyboru »random play« przedstawia wszystkie możliwe ustawienia przy zmieniających się kolorach. Produkt wyróżnia się energooszczędnym 12-woltowym układem elektrycznym oraz możliwością szybkiej instalacji.
 • Water Starlet - Ta pływająca po powierzchni wody lub ustawiana na podłożu niewielka instalacja fontannowa charakteryzuje się szybkim montażem. Posiada pięć ustawianych indywidualnie dysz wyposażonych w pierścień LED, przedstawiających różne obrazy wodne. Działanie pomp i elementów oświetlenia oparte jest na energooszczędnym 12-woltowym układzie elektrycznym. (W wyposażeniu brak jest zdalnego sterowania i opcji wyboru programu).

Pompy fontannowe
Fontanny od zawsze cieszyły oko i były ważnym elementem tzw. małej architektury. To dlatego możemy je zobaczyć w każdym większym mieście, a takie arcydzieła gry wodnej jak fontanna di Trevi w Rzymie czy tańcząca La Fuenta Magica w Barcelonie przyciągają turystów z całego świata. 

 

Dzięki ofercie firmy Oase teraz już każdy z nas może mieć we własnym ogrodzie czy domu fontannę, która będzie przepiękną dekoracją i rozrywką. Nie od dzisiaj wiadomo, że woda ma na człowieka kojący wpływ, a nastrojowe szemranie ozdobnych strumieni na pewno wprowadzi Państwa w spokojny i relaksujący nastrój. 
Mamy państwu do zaoferowania aż cztery rodzaje pomp fontannowych, które zaspokoją oczekiwania każdego klienta.

 

 • Neptun - Pompa o długiej żywotności, wygodna w użyciu
  i Energooszczędna - pompy z serii Neptun są optymalne w zastosowaniach wymagających długotrwałej pracy ciągłej. Przepływ wody regulowany jest w nich indywidualnie. Począwszy od modelu Neptun Eco 3000, pompy te są wyposażone w kosz ze stali nierdzewnej i bez problemu nadają się do przezimowania.
 • Nautilus - Wygodna konserwacja, komfortowa obsługa i zintegrowane zabezpieczenie termiczne to tylko niektóre właściwości serii pomp Nautilus. Pompy te są dostępne w postaci zestawu z kompletem dysz o różnych kształtach.
 • Profinaut - Ten wysokiej klasy produkt w trzech wariantach wydajności oferuje efektowne fontanny i spełnia najwyższe wymagania. Wytwarza słup wody o wysokości nawet do jedenastu metrów. Pompy te bez żadnych przeciwwskazań nadają się do przezimowania.
 • Aquarius - Seria pomp Aquarius jest prosta w obsłudze i jest łatwa do zainstalowania. Dzięki teleskopowemu przedłużeniu dyszy i ruchomej głowicy pompy mogą być indywidualnie ustawiane. Są dostępne w zestawie wraz
  z trzema dyszami.

 

Pompy filtracyjne i strumieniowe

W przeciwieństwie do pomp fontannowych pompy filtracyjne 

 

i strumieniowe w połączeniu z odpowiednimi filtrami nie tylko zasilają strumyczki w stawach ogrodowych, ale i oczyszczają je z zanieczyszczeń takich jak glony, muł czy substancje odżywcze.

 

 • Aquamax - Te niezawodne pompy są idealnym partnerem, który wprowadzi nas w temat stawu ogrodowego. Zasilają strumienie i kaskady oraz transportują wodę ze stawu do oczyszczenia w filtrze. Dzięki energooszczędnemu silnikowi firmy OASE modele z serii Eco 3500-8500 oszczędzają do
  25 procent energii.
 • Aquamax Dry - Ta niezwykle wydajna pompa filtracyjna
  i strumieniowa została skonstruowana specjalnie do montażu na sucho. Jest ona montowana poniżej lustra wody
  i charakteryzuje się bardzo cichą pracą.
 • Aquamax Eco CWS - Energooszczędna i wydajna pompa filtracyjna bez problemu transportuje większe zanieczyszczenia o ziarnistości nawet do dziesięciu milimetrów. Jest odporna na mróz i wyposażona w drugi wlot. Jest to praktyczne szczególnie wtedy, gdy na przykład ma zostać podłączony skimmer powierzchniowy. Wówczas pompa może doprowadzać do filtra wodę z dwóch różnych rejonów stawu. Zapewnia to znaczną optymalizację wydajności filtra.
 • Profimax - Seria pomp przeznaczona do zasilania strumieni lub doprowadzania wody do filtra jest dostępna w trzech wariantach wydajności, transportujących od 20.000 do 41.000 litrów wody na godzinę. Pompy regulowane są elektronicznie i nadają się do przezimowania.
 • Optimax - Dzięki jedynej w swoim rodzaju technologii ta seria pomp nadaje się szczególnie do obsługi urządzeń filtrujących działających grawitacyjnie. Pompy te są przeznaczone do stosowania w stawach zarybionych karpiami Koi lub stawach kąpielowych i w pełni nadają się do przezimowania.
 • Promax - Pompy z tej serii są wyposażone w dwie niezależne od siebie jednostki silnikowe. Są one przeznaczone do pracy w systemach filtracyjnych oraz do zasilania strumieni i kaskad. Mogą być obsługiwane za pomocą zdalnego sterowania.

Filtry ciśnieniowe

 

W odróżnieniu od filtrów przepływowych, filtry ciśnieniowe przeprowadzają przez filtr ciśnienie wytwarzane przez pompę. Mogą być stosowane również poniżej lustra wody. Dlatego też tradycyjnie używa się ich do zasilania wyżej usytuowanych strumieni, obok których można je zakopać w ziemi, aby nie zakłócały naturalnego krajobrazu ogrodu.

 • BioPress - Przez różne materiały filtracyjne do optymalnego zasiedlenia biologicznymi czynnikami filtrującymi. Mechanizm regeneracyjny do gąbek filtracyjnych zintegrowany
  z pokrywą umożliwia łatwą konserwację. Zintegrowany jest także filtr UVC. BioPress jest dostępny w zestawie wraz z pompą.
 • FiltoClear - Zawór wielokanałowy ułatwia czyszczenie i wypłukiwanie zanieczyszczeń. Lampka kontrolna służy do wizualnej kontroli działania zintegrowanego urządzenia UVC. FiltoClear jest dostępny również w zestawie wraz z pompą.

Filtry przepływowe

 

Pod tą nazwą kryje się cały program - filtr przepływowy jest zasilany pompą zanurzoną w wodzie. Filtr stanowi najwyżej położony punkt w tym obiegu oczyszczania, z którego woda spływa z powrotem do stawu. Funkcję właściwego oczyszczania wody przejmują znajdujące się w środku gąbki, które po kilku dniach stają się również siedliskiem pracowitych mikroorganizmów. Zaletą filtrów przepływowych jest to, że są ustawione na ziemi i łatwo dostępne, zatem ich czyszczenie i konserwacja nie zabiera dużo czasu.

 • BioSmart - Przez połączenie gąbki filtracyjnej i zintegrowanego urządzenia wstępnego oczyszczania UVC zapewnia najlepszą wydajność filtrowania. Dzięki odpływowi dennemu jest łatwy w czyszczeniu i stanowi idealny model dla początkującego właściciela stawu.
 • Biotec Screematic z modułem oczyszczania wstępnego - Wyróżnia się szczególnie niskim nakładem pracy przy konserwacji dzięki automatycznemu situ Screenmatic (separowanie zanieczyszczeń zgrubnych).
 • Biotec 10.1 - Daje mikroorganizmom niezwykle dużą powierzchnię do zasiedlania. Nie wymagający częstych zabiegów konserwacyjnych wielostrefowy system filtracyjny oczyszcza stawy o pojemności do 24.000 litrów. Jest idealny w kombinacji z lampą UVC Bitron 24.
 • FiltoMatic CWS (Centralny element systemu filtracyjnego Clear Water) - Ten samooczyszczający się filtr w razie potrzeby steruje zintegrowanymi urządzeniami, takimi jak urządzenie wstępnego oczyszczania UVC.

Filtry modułowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filtry modułowe stanowią inteligentne rozwiązanie, zwłaszcza dla młodych stawów
z zarybieniem. Kiedy w związku dużym obciążeniem zaczyna się zwiększać zanieczyszczenie wody, wystarczy po prostu zwiększyć wydajność filtra poprzez dołączenie kolejnego elementu.  

1)Baza: Moduł 1

 

Komora pompy - Zapewnia ustawienie pompy
w prawidłowym położeniu, redukując w ten sposób straty ciśnienia. Otwory umożliwiają łatwą konserwację. Gdy jest zainstalowana zgodnie z normami, nadaje się także idealnie do stosowania w stawach kąpielowych.

 

2)Oczyszczanie zgrubne: Moduł 2

 

Separator dużych zanieczyszczeń - Służy do mechanicznego usuwania substancji stałych. Dwa duże sita umieszczone
w module można szybko oczyścić, odpływ zanieczyszczeń jest umieszczony w dnie modułu. Zadanie regularnego i w pełni automatycznego czyszczenia przejmuje Proficlear Screendrive.

 

3)Oczyszczanie zgrubne: Moduł 3

 

Moduł gąbkowy - Przy pomocy różnych rodzajów gąbek filtracyjnych usuwa w szczególności te substancje odżywcze, które odpowiedzialne są za rozrastanie się glonów. Możliwe jest podłączenie do niego napowietrzacza. W dnie wbudowany jest odpływ zanieczyszczeń.

 

4)Oczyszczanie biologiczne: Moduł 4

 

Moduł filtracyjny Bioballs (kulki zwiększające powierzchnię filtracyjną) - Ten czynnik filtrujący daje szczególnie dużą powierzchnię do zasiedlania przez mikroorganizmy oczyszczające wodę. Moduł posiada zewnętrzne przyłącze dla napowietrzacza. Tak jak wszystkie pozostałe moduły, moduł 4 również jest wyposażony w zintegrowany odpływ zanieczyszczeń.

 

5)Oczyszczanie biologiczne: Moduł 5

 

Absorbent fosforanowy Zapewnia usuwanie nadmiaru substancji odżywczych z wody, zapobiegając
w ten sposób rozrastaniu się glonów. 

 

Urządzenie wstępnego oczyszczania UVC

Czysta i zdrowa woda zapewnia niczym niezmąconą przyjemność obcowania ze stawem. Jednak co zrobić, gdy glony zawiesinowe czy inne substancje zmętniające spowodują zazielenienie się wody
i sprawią, że radość posiadania stawu będzie mniejsza? Na to też znajdzie się rada. Wystarczy po prostu włączyć do obiegu wodnego urządzenie wstępnego oczyszczania UVC, najlepiej przed filtrem.

 • Urządzenie wstępnego oczyszczania UVC Bitron - Zintegrowany automatyczny wirnik czyszczący oczyszcza na bieżąco tubus kwarcowy, zapewniając w ten sposób optymalną efektywność promieniowania. Technika bypassowa umożliwia indywidualną regulację przepływu wody obok promiennika UVC.

Odsysacze powierzchniowe i napowietrzacze

Podziwianie zmian krajobrazu wokół stawu na tle zmieniających się pór roku jest jedną
z najpiękniejszych rzeczy, jakich można doświadczać w ogrodzie. Jednak kiedy wiosną na powierzchni wody osiądzie pyłek kwiatowy albo gdy jesienią staw zaśmiecą opadające liście, potrzebna jest pomoc.

 

Te resztki roślinne powodują zmętnienie wody powierzchniowej, a substancje odżywcze wprowadzone tą drogą do wody wspomagają rozrost glonów. Skimmery utrzymują czystość wody przez usuwanie tego rodzaju zanieczyszczeń, zanim opadną na dno. W celu uzyskania lepszych efektów oczyszczania zaleca się ponadto natlenianie wody.

 

 • SwimSkim 25 - Automatycznie usuwa cząstki stałe z powierzchni stawu. Zdecydowanie poprawia jakość
  i przejrzystość wody dzięki zmniejszeniu ilości substancji odżywczych. Zróżnicowane media filtracyjne zapewniają biologiczne oraz mechaniczne oczyszczanie wody.
 • SwimSkim CWS - Skimer pływający przeznaczony jest do stawów o powierzchni do 50 m2.
  W zestawie znajduje się wydajna pompa. Dzięki wyjmowanemu koszowi czyszczenie staje się naprawdę łatwe.
  A klapa skimera zabezpiecza przed wypływaniem zanieczyszczeń z kosza.
 • AquaSkim 40 - Skimmer o stabilnej konstrukcji, skutecznie oczyszcza powierzchnię wody w stawach o powierzchni do 40 m2. Możliwe jest podłączenie go do pompy filtracyjnej Aquamax Eco 6000 -16000. Cząsteczki zanieczyszczeń zasysane są z dużą siłą do kosza filtracyjnego.
 • ProfiSkim - Profiskim 100 zasysa z powierzchni wody nadmiar substancji odżywczych, hamując tym samym rozwój glonów. Ma dużą pojemność i moc przepływu. Duża średnica zapewnia przepływ od 6000 do 12000 litrów na godzinę, a wykonany ze stali nierdzewnej kosz może gromadzić aż do 12 litrów zanieczyszczeń. Profiskim 100 jest głównie przeznaczony do płytkiej wody do głębokości wynoszącej 55 cm. Z łatwością pokonuje trudności różnic wody wynoszące 20 cm.

Zestawy oświetleniowe do stawu i ogrodu

 • Lunaqua 3 Sets - Charakteryzuje się dużą różnorodnością form i wieloma możliwościami efektownej aranżacji ogrodu. Zestaw może zawierać do trzech reflektorów halogenowych wraz z akcesoriami oraz transformatorem
  w osłonie chroniącej go przed rozpryskującą się wodą.
 • Luminis 3 - Wysokiej klasy zestaw składający się z reflektorów LED, które ze względu na swoje rozmiary doskonale wpasowują się w każdą scenerie ogrodową. Kierunek świecenia punktowych reflektorów można dokładnie ustawiać. Są dostępne z diodami świecącymi kolorem zimnobiałym
  i ciepłobiałym.
 • Lunaled 6s/9s - Eleganckie efekty dzięki nowemu projektowi. Białe diody chronione są eleganckimi osłonami ze stali szlachetnej, którymi można regulować wielkość przepływu wody. Cechuje się prostym montażem dzięki łącznikowi węża z wylotem przewodu sieciowego.
 • Lunaqua 10 LED (oświetlenie z systemem) - Przy użyciu urządzeń serii Lunaqua 10 możliwe jest bardzo łatwe łączenie jej elementów w sieć
  i rozbudowywanie większych aranżacji. Zestaw składa się z reflektorów Lunaqua 10 LED, transformatora podwodnego UST 150/01 do podłączania reflektorówi przewodów łączących reflektory z transformatorem.

Gniazda przyłączeniowe i osłony maskujące

 

Ten system zezwala Państwu na zdalne sterowanie aż czterema urządzeniami jednocześnie. Urządzenia firmy Oase mogą być w ten sposób włączane
i wyłączane, można ustawiać ich moc i wydajność, co pozwoli Państwu jeszcze bardziej komfortowo cieszyć się ogrodem.

 

 

Aby przeczytać więcej o firmie OASE, kliknij tutaj.

Nasza strona używa ciasteczek (pliki cookies) umożliwiających właściwe jej działanie, zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, to będą one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Zobacz naszą politykę wykorzystania plików cookies na stronie internetowej Polityka Cookies.

  Czy akceptujesz pliki cookies na tej stronie ?